Zielone jabłuszka na upalny dzień, czyli zabawa w domu

wpis w: Domowa edukacja | 0

Co robić, kiedy upał taki, że strach podnieść rolety, nie mówiąc już o wyjściu na zewnątrz? Zrozumiałe przecież, że gdy temperatura w cieniu dochodzi do 34*C najlepszym rozwiązaniem jest zabawa w domu. Moich Maluchów upał nie zniechęca, ale tu chodzi też o mnie. Ja przy takich temperaturach odpływam. Czym więc zająć maluchy?

jabłka
Nasze papierówki

 

Najlepiej robieniem bałaganu. To zawsze świetnie im wychodzi i wspaniale się przy tym bawią.

zabawa w domu
Papier, farby, stemple z jabłek – przygotowania do zabawy

 

Do dzisiejszej domowej zabawy zainspirowały mnie śliczne papierówki z naszej jabłonki. Mamy ich w tym roku tyle, ze bez żalu można przeznaczyć kilka do działań artystycznych. Chciałam skłonić dziewczynki, żeby odciskały jabłuszkowe stemple na szarym papierze, ale to było bardzo trudne zadanie.

malowanie z dziećmi
Rozkręcamy się

Jabłka wyślizgiwały się z rączek i przysysały do talerza z farbą. Znacznie łatwiej jest operować stemplami z ziemniaka, a to dlatego, że ziemniak skórkę ma szorstką, a poza tym – jest za co chwycić.

zabawa w domu
Stemplowanie

Dałyśmy spokój jabłuszkom, choć dziewczynki je najpierw starannie pomalowały. Zamiast owocowych stempli w ruch poszły pędzle i paluszki.

dzieci w domu
Sensoryka

 

Obserwowałam jak odmiennie dziewczynki wyrażają się w sztuce. Emilia jest bardzo ekspresyjna – zamaszyste ruchy pędzlem, chlapanie farbą z góry, zaangażowanie w proces twórczy całego ciała.

zabawa w domu
Malowanie palcami

 

Jadzia natomiast wszystko robi z namysłem, uważnie obserwując konsekwencje swoich działań.

dzieci kreatywne
Różne formy ekspresji

 

Bez względu jednak na styl działań, zabawa w domu była bardzo udana. To naprawdę idealne zajęcie na upał – żadne ubrania się nie pobrudzą, a zabawa jest później kontynuowana w wannie 🙂


Zostaw Komentarz